Pod prąd! SAMODZIELNOŚĆ! SPRAWNOŚĆ! AKTYWNOŚĆ!

pod prad

Rehabilitacja w wodzie i trening samodzielności w ramach projektu ”Pod prąd! SAMODZIELNOŚĆ! SPRAWNOŚĆ! AKTYWNOŚĆ!” finansowanego przez Fundację PZU

pzu-fundacja

Od 1.08.2022 realizujemy w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Przeworsku zadania z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w ramach projektu ”Pod prąd! SAMODZIELNOŚĆ! SPRAWNOŚĆ! AKTYWNOŚĆ!” finansowanego przez Fundację PZU. Nasi podopieczni wyjeżdżają na treningi samodzielności do Lipnika. W mieszkaniach treningowych ćwiczymy wszystkie czynności samoobsługowe. Pod okiem instruktorów sporządzamy jadłospis, wg którego tworzymy listę zakupów, wyjeżdżamy do sklepów na zakupy, gdzie uczymy się wybierać odpowiednie towary niedrogie, o wysokiej jakości, z aktualnym terminem ważności. Po powrocie do mieszkań treningowych gotujemy wspólnie posiłki, pieczemy ciasta, przygotowujemy desery, zmywamy naczynia, uczymy się nakrywać do stołu, porządkować stanowiska pracy. Następnie jest chwila relaksu, w ramach której chodzimy na spacery, uprawiamy Nordik Walking, wyjeżdżamy do kina, na przejażdżki rowerowe, byliśmy też na grzybach, mieliśmy dyskotekę i wspólne grillowanie. Oprócz tego uczymy się prasować, składać i segregować ubrania, prać, sprzątać i wykonywać wiele czynności samoobsługowych, których samodzielne wykonywanie niezwykle ułatwia życie codzienne.
Ponadto w każdą środę i piątek wyjeżdżamy na Krytą Pływalnię do Jarosławia na aktywną rehabilitację w wodzie. Oprócz WIELKIEJ przyjemności jest to dla nas ważna forma rehabilitacji fizycznej, która zdecydowanie wpływa na poprawę kondycji zdrowotnej.

Projektu ”Pod prąd! SAMODZIELNOŚĆ! SPRAWNOŚĆ! AKTYWNOŚĆ!” jest finansowany przez Fundację PZU w ramach programu:”Młodzi niepełnosprawni-sprawni z Fundacją PZU”.

Pod prąd! SAMODZIELNOŚĆ! SPRAWNOŚĆ! AKTYWNOŚĆ!
Przewiń na górę